Váš odkaz zde za 10 Kč »
vrsek_01
hlv_01
hlv_02
hlv_03
hlv_04
hlv_05
hlv_06
hlv_07
hlv_08
hlv_09
hlv_10
hlv_11
hlv_12
hlv_13 hlv_14 hlv_15 hlv_16 hlv_17
flash_03_navstevy
Archiv novinek
novinka autor: Jack | publikováno: 19.03.2009

Los Angeles - Hollwood hlásí návrat dalšího skvostu 80. Let. Studio New Line Cinema oznámilo, že hodlá převést na plátno populární kanadsko americký seriál Mac Gywer, který se vysílal na ABC v letech 1985 až 1992 a posléze ho rozšířily i dva televizní filmy (Cesta do zkázy, Ztracený poklad Atlantidy).

„Potřebujeme jen žvýkačku, sponku na papír a scenáristu z první ligy," nechal se slyšet mluvčí studia v narážce na dobrodružství agenta, který zapeklité situace i záchranu lidských životů řeší za pomoci neobyčejných kombinací obyčejných věcí, které najde po cestě, a znalostí fyziky. Jeho základními pomůckami byl švýcarský armádní nůž, lepicí páska a mozek.

Kancelářskou svorkou zkratoval jadernou hlavici, čokoládovou tyčinkou zastavil unikající kyselinu - byl v ní disacharid, který dokáže zalepit prasklinu v nádrži - a odpálil provizorní bombu práskací kuličkou. S obsahem dámské kabelky pak dokázal skromnější James Bond a vynalézavější Indiana Jones přímo zázraky.

Autoři přiznávali, že MacGywerovy kousky by sice měly v principu fungovat, ale lidé museli mít opravdu hodně štěstí, aby se jim povedlo jeho triky zopakovat. Nicméně řešení problémů ve stylu Ferdy Mravence se i tak dostala do obecného povědomí a zdomácněla v jazyce jako macygyverimus. Což někdy znamenalo ohodnocení za sympaticky jednoduché řešení problémů a někdy zas vlídně ironickou kritiku.O režisérovi remaku studio zatím nemluví. Není ani známo, zda bude macygyverimus - který se posléze dočkal parodických narážek v jiných filmech - opět aplikovat původní, letos devětapadesátiletý herec Richard Dean Anderson.

Po skončení MacGyvera, v letech 1997 - 2005, hrál v seriálu Stargate SG-1, jako fanoušek žluté rodinky hostoval v jedné epizodě Simsonů. V roce 2006 se vrátil jako Angus MacGyver v reklamě na Mastercard připravené pro velmi prestižní příležitost - na přestávku Super Bowlu.

Seriál měl jako poznávací znamení i svou dramaturgickou stavbu: nezačínal nejatraktivnějšími scénami, ale tím, čemu sami producenti říkali „úvodní manévr". Šlo o pěti- až desetiminutové dobrodružství s hrdinou v hlavní roli, teprve po něm se rozjel hlavní příběh.

Takže nechme se překvapit...
Zdroj:Filmpub

.. zpět
chat_01
chat_02